Gmina Siepraw

Brama Beskidów

#GminaSiepraw położona jest w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim dokładnie na Pogórzu Wielickim. Z wielu miejsc gminy Siepraw rozciąga się przepiękna panorama Beskidu Średniego i Beskidu Wyspowego.

W skład gminy wchodzą cztery miejscowości: Czechówka, Łyczanka, Siepraw i Zakliczyn. Bliskość Krakowa oraz korzystne położenie nad Zalewem Dobczyckim, przepiękne krajobrazy, niezanieczyszczone przez przemysł środowisko sprawia, iż teren Gminy jest interesujący pod względem turystycznym, a w szczególności nadaje się do tzw. wypoczynku weekendowego.

Ciągle rozbudowywana oraz modernizowana baza rekreacyjna i sportowa, liczne atrakcje turystyczne i kulturalne, piękno przyrody, a także bliskość natury sprawiają, że Gmina Siepraw jest atrakcyjna w każdej porze roku.

Ponadto coraz większym zainteresowaniem cieszy się ruch turystyczno-pielgrzymkowy, związany z kultem błogosławionej Anieli Salawy. Bł. Aniela Salawa urodziła się w roku 1881. Aniela Salawa (skromna służąca, zmarła w 1922 roku), która w roku 1991 została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II.

W Sieprawiu możemy zwiedzić kościółek pw. Św. Marcina, który jest częścią szlaku architektury drewnianej. Również kościół parafialny w Zakliczynie zachwyca swoją drewnianą i niepowtarzalną architekturą.

W Sieprawiu działa wyciąg narciarski Siepraw Ski - jeden z najbliżej Krakowa położonych stoków narciarskich idealne do stawiania na nartach pierwszych kroków.